• Program "Umiem pływać"

•

„UMIEM PŁYWAĆ” – to program powszechnej nauki pływania współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz środków budżetowych Gminy Kolonowskie, a realizowany w ramach umowy partnerskiej przez Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Opolu.

Głównym celem programu jest nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości.

W 2023 r. w programie wzięło udział 128 dzieci z klas pierwszych, drugich
          i trzecich szkół podstawowych z terenu Gminy Kolonowskie (45 z PSP Kolonowskie, 42 z PSP Staniszcze Małe-Spórok, 41 z PSP Staniszcze Wielkie-Kolonowskie 3). Zajęcia odbywały się na krytej pływalni Wodna Nuta w Opolu
          w okresie marzec – czerwiec i wrzesień – grudzień 2023 r. Każdy z uczniów uczestniczył w 20 lekcjach pływania, zakończonych sprawdzianem nabytych umiejętności.

Zajęcia dla dzieci uczestniczących w programie były całkowicie bezpłatne.