• Dzień Dziecka - dmuchańce i inne atrakcje

            Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych i najpiękniejszych dni w roku, to również wyjątkowa okazja do super- zabawy i wzajemnej integracji.

            W tym roku Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich dzieci z naszej szkoły dzień pełen wrażeń i niespodzianek .

            Rozpoczęliśmy go bardzo przyjemnie, bo bez książek i zeszytów, a później było tylko lepiej. Klasy IV-VIII rozłożyły się wygodnie w korytarzu, na przygotowanych wcześniej materacach i oddały się oglądaniu filmu - Shreck jest najlepszy!!!

          • NA „DACHU” SUDETÓW

            Zdobywanie Gór Olbrzymich (z niem. Riesengebirge) czyli Karkonoszy, zaczęliśmy od lekkiego rozruchu.

            Wędrując górskim szlakiem od Wodospadu Szklarki (13,3 m) do Starej Chaty Walońskiej i dalej do centrum Szklarskiej Poręby, poznawaliśmy walory krajoznawcze reglowej części zachodnich Karkonoszy, a w Starej Chacie Walońskiej – historię i tajemniczy świat karkonoskich poszukiwaczy minerałów tzw. Walończyków (przybyszy z odległej Walonii w Ardenach). Po wysłuchaniu prelekcji Wielkiego Mistrza Walońskiego o karkonoskich minerałach i historii ich pozyskiwania, każdego z uczestników poddano próbie czterech żywiołów pod przewodnictwem kobiet niezwykłych, „które to od potęgi rozumu i wiedzy nazwane zostały wiedźmami” (w rolę Wiedźm wcieliły się panie: Dorota, Joanna i Beata, zaś pan Tomek pełnił rolę Strażnika Walońskiego). Po próbie „czterech żywiołów”, złożeniu hołdu Dobrej Wiedźmie walońskiej

          • Egzaminy już za nami

            W dniach 23 - 25 maja został przeprowadzony pisemny egzamin ósmoklasisty, który kończy etap szkoły podstawowej. W naszej szkole z testem z języka polskiego, matematyki i języków obcych nowożytnych zmagało się 23 uczniów. Dla wielu z nich takie kontrolowanie umiejętności z pewnością okazało się dość stresującym momentem, gdyż był to pierwszy tak poważny egzamin podczas nauki w całej szkole podstawowej. Jego zadaniem było sprawdzenie wiedzy, którą uczniowie nabyli w trakcie wszystkich lat nauczania. Wyniki testów w dużej mierze zdecydują o tym, do jakiej szkoły dostanie się uczeń.

          • 42 ZLOT ŚLADAMI DAWNEGO HUTNICTWA „REGOLOWIEC 2023”

            Kilka tygodni po Wiosennym Rajdzie Rowerowym, 20 maja ponownie wyruszyliśmy na rowerowe szlaki Doliny Małej Panwi, tym razem uczestnicząc w historycznym już, bo 42 Zlocie Dawnego Hutnictwa „Regolowiec 2023”. Zlot organizowany od ponad 40 lat przez Oddział PTTK „Huta Andrzej” w Zawadzkiem ma na celu propagowanie wiedzy o przeszłości hutniczej naszego regionu. Trasy rowerowe i piesze prowadzą przez miejsca w gminach Kolonowskie i Zawadzkie, w których w XVIII/XIX w. funkcjonowały huty żelaza, istniały osady hutnicze lub infrastruktura związana z przemysłem hutniczym lub ludźmi, zasłużonymi dla rozwoju hut i osadnictwa na naszym terenie. Nasza tegoroczna trasa była wprawdzie dość długa, ale bardzo atrakcyjna: wiodła z Kolonowskiego przez Staniszcze Wielkie, leśniczówkę „Jaźwin”, obok urokliwego, przeciwpożarowego punktu czerpania wody oraz śródleśnego zbiornika retencyjnego Dębina, dalej do

          • Wycieczka klas pierwszych do „Muzeum Chleba” w Radzionkowie

            12 maja uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami brali udział w wycieczce szkolnej do „Muzeum Chleba” w Radzionkowie.

            Wyjechaliśmy spod szkoły o godz. 9.00 autokarem wycieczkowym. Już przy wsiadaniu towarzyszyły nam wielkie emocje, ponieważ był to nasz pierwszy wspólny klasowy wyjazd.

            Gdy dojechaliśmy na miejsce, czekała na nas pani przewodnik, która oprowadziła nas po muzeum, demonstrując, w jaki sposób wykorzystywano przeróżne zgromadzone tam narzędzia oraz opowiadając, do czego służyły oglądane przedmioty. Większość z nich jest do zobaczenia już tylko w muzeum. Obejrzeliśmy wspólnie film o tym, w jaki sposób powstaje chleb i jak wielu ludzi trudzi się, abyśmy mogli jeść „nasz chleb powszedni”.

          • UCZNIOWIE DUMNI Z BIAŁO - CZERWONEJ

            Flaga jest jednym z symboli narodowych, a jej barwy powinny napawać dumą każdego Polaka. Jest z nami obecna we wszystkich ważnych momentach, zarówno podczas wydarzeń podniosłych, uroczystych, jak i w smutnych chwilach wzruszeń.

            Każdego roku 2 maja z okazji Dnia Flagi Polacy z dumą eksponują biało - czerwone barwy. My również postanowiliśmy uczcić to święto i pokazać, że już od najmłodszych lat jesteśmy częścią tego dumnego narodu, a pojęcie OJCZYZNA nie jest dla nas tylko pustym sloganem. Codziennie powinniśmy okazywać szacunek BIAŁO - CZERWONEJ, a w tym szczególnym dniu eksponujemy ją wyjątkowo uroczyście.

          • Jest takie miejsce, taki kraj...

            W dzisiejszych czasach, kiedy jesteśmy tak zabiegani, pochłonięci różnymi zajęciami, często zapominamy o tym, że nie zawsze było nam dane żyć w wolnym kraju. W ówczesnych czasach, żyjąc w zwariowanym tempie, zdarza się nam negować wszelkie wartości, odrzucać jakiekolwiek formy czczenia przeszłości. Jednak naród, który nie zna swojej przeszłości, nie będzie miał silnych i wartościowych obywateli. Dlatego też tak ważne jest celebrowanie wszelkich uroczystości już od najmłodszych lat. Pokazanie młodemu pokoleniu, co jest w życiu ważne, powinno być dla wszystkich priorytetem.

          • Słoneczne pozdrowienia ze szlaków Doliny Małej Panwi…

            Takie radosne słowa pisali na swoich kartkach uczestnicy konkursu plastycznego podczas XXII Wiosennego Rajdu Rowerowego PTTK „Ścieżkami Gmin Doliny Małej Panwi”, który odbył się w minioną sobotę 22.04. b.r.

            Rzeczywiście, mieliśmy pogodę jak na zamówienie.

            W sobotni słoneczny poranek, prawie 40 uczniów naszej szkoły, pod opieką p. I. Cierpich, B. Jendruś i czwórki rodziców wyruszyło na szlaki XXII Rajdu Rowerowego, zorganizowanego przez OZ PTTK „Huta Andrzej” w Zawadzkiem. Ponad 20 km trasa wiodła przez Staniszcze Wielkie, Staniszcze Małe-Granicę, JuraPark w Krasiejowie, Spórok, do mety w „GIPROLU” w Staniszczach Małych, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie rajdu przez organizatorów z OZ/PTTK „Huta Andrzej” w Zawadzkiem. Po pysznej kiełbasce i przywitaniu prawie 200 uczestników rajdu przez organizatorów oraz właścicielkę gospodarstwa ekologicznego GIPROL, które tak gościnnie nas przyjęło

          • Ankieta

            OT KOWR w Opolu poniżej przekazuje link do anonimowej ankiety elektronicznej dotyczącej działań promocyjnych realizowanych w bieżącym roku szkolnym w ramach unijnego „Programu dla szkół”. Ankieta jest skierowana do ogółu społeczeństwa: rodziców, dzieci oraz nauczycieli.

            Zachęcamy do wypełnienia :)

          • „Laur” dla Laury

            22 kwietnia br. w Sali Widowiskowej Strzeleckiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość wręczenia Laurów Ziemi Strzeleckiej za 2022 r.

            W kategorii Młodzieżowego Lauru Kompetencji za 2022 r. została wyróżniona absolwentka naszej szkoły - Laura Czupała.

            „Młodzieżowy Laur Kompetencji” przyznawany jest za osiągnięcia w zakresie dydaktyki, szczególne uzdolnienia w dziedzinie nauki, sztuki, sportu, funkcjonowanie ucznia w środowisku szkoły, respektowanie zasad współżycia społecznego.

          • Sadzenie drzew

            22 go kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu szczególną uwagę zwraca się na potrzebę ochrony środowiska oraz podejmuje szereg działań proekologicznych. Uczniowie klasy 2 a w przeddzień tego święta udali się do Leśnictwa Jaźwiny w celu zasadzenia drzew. Uczniowie zasadzili czereśnie, jabłonie oraz śliwy.
            Pamiętajmy o naszej planecie nie tylko w dniu jej święta, ale każdego dnia: segregując śmieci, oszczędzając wodę i prąd oraz używając siatek wielokrotnego użytku.

          • Rejonowe eliminacje XXIX Konkursu Recytatorskiego

            21 kwietnia odbyły się rejonowe eliminacje XXIX Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję”/„Jugend trägt Gedichte vor” 2023. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Knabel z klasy IV a. W jej kategorii wiekowej rywalizowało ze sobą około 50 uczestników. Natalia bardzo dobrze zaprezentowała się na scenie. Niestety nie znalazła się na podium. Dziękujemy Natalii za wysiłek i pracę włożoną w przygotowanie się do konkursu i liczymy na jej udział za rok.

    • Herb Polski
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.04.2024
    • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 925935
    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kolonowskiem
      • 77 46 11 126
      • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kolonowskiem 47-110 Kolonowskie, ul. 1 Maja 5 Poland