• Wojewódzki konkurs języka niemieckiego

09 lutego br. odbył się III etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego w roku szkolnym 2022/2023. Naszą placówkę reprezentowała Victoria Mazur z klasy VII. Victoria uzyskała w finale 90,50% punktów możliwych do zdobycia i tym samym została rekomendowana przez Wojewódzką Komisję Konkursową do przyznania tytułu laureata w/w konkursu. Serdecznie gratulujemy Victorii.

• Niech żyje bal!!!

Jak bal, to tylko w karnawale, jak karnawał, to maski i wspaniałe przebrania. I tych nie zabrakło na naszym balu, który odbył się w naszej szkole 9 lutego 2023 r.

Impreza została zorganizowana przez Radę Rodziców i Samorząd Szkolny, który pięknie przystroił korytarz i zadbał o nasze podniebienia.

• Walentynkowy szał

​​​​​​Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz jego opiekunów tuż przed samymi feriami zorganizowano POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Była to wyjątkowa atrakcja dla uczniów naszej szkoły, by móc wyrazić serdeczności, życzliwości i sympatię. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia, wrzucali własnoręcznie wykonane kartki do specjalnie przygotowanych skrzynek. Poczta walentynkowa cieszyła się dużą popularnością, o czym świadczy ilość rozdanych kartek, serduszek i drobnych upominków, przygotowanych przez uczniów. Nasi szkolni listonosze mieli dużo pracy, roznosząc setki pięknych walentynek nie tylko swoim kolegom i koleżankom, ale także nauczycielom oraz wychowawcom. Nie zapomniano również o Pani Dyrektor, która została obdarowana pięknymi laurkami od społeczności uczniowskiej.

• Kręgle na trampolinach ;)

Pomimo lekkiego mrozu (-10 stopni) we wtorek (07.02.) klasa 6 wraz z wychowawcą i Panią Joanną Zganiacz wyruszyła na integracyjną wycieczkę do Centrum Rozrywki BSK w Ozimku. Czapki, szaliki, rękawiczki i w drogę.

Spod szkoły ruszyliśmy zgodnie z harmonogramem o godzinie 08:00 wędrując na stację PKP. Odjazd o 08:19… 08:29…? 08:39…? 08:49… w końcu ruszyliśmy, wprawdzie nie planowanym pociągiem, ale komunikacją zastępczą („Dlaczego jedziemy autobusem?”). No cóż… mróz pokonał nasz środek transportu. Podróż trwała dłużej niż planowaliśmy, ale dotarliśmy – a to najważniejsze. Potem już tylko dłuuugi, ale jakże szybki spacer i byliśmy u celu ;). Rozgrzani, więc nie było co zwlekać. Skok na trampoliny – skąd tyle sił…? Wygibasy trwały 1,5 godziny, a zmęczenia nie było widać. Od czasu do czasu ktoś wysunął głowę spod pianek, ktoś inny wspiął się na ściankę albo odbijał się z trampoliny na trampo

• Spędzamy czas aktywnie, czyli o tym, jak czwartoklasiści grają w kręgle

​​​​​​25 stycznia uczniowie klasy 4 a mieli okazję zrealizować swoją wygraną w konkursie na najdłuższy łańcuch choinkowy i wykorzystać voucher do Kręgielni pod Lasem, który otrzymali za zdobycie 1 miejsca. Głównym celem wycieczki była integracja klasy oraz wdrażanie do aktywnego wypoczynku.

Niektóre z dzieci po raz pierwszy znalazły się w takim miejscu i miały możliwość poznania gry w kręgle. Początkowe rzuty kulą były dosyć niezdarne, jednak z każdym kolejnym rzutem było zdecydowanie lepiej i uczniowie zdobywali coraz więcej punktów. Zasady gry są bardzo proste, dlatego większość uczniów doskonale radziła sobie ze zbijaniem kręgli. Niektórzy wykazali się ciekawymi pomysłami na celne rzuty. Czwartoklasiści odkryli, że na osiągnięcie dobrego wyniku wpływają przede wszystkim skupienie oraz precyzja. Rywalizacja dostarczyła dzieciom wielu sportowych emocji i przyjemnych wrażeń. Uczniowie

• Śniadanie daje moc

O tym, że nasze zdrowie zależy w dużej mierze od tego, co jemy, nie trzeba nikomu przypominać. Wiedzą o tym doskonale nasi uczniowie, którzy w ramach lekcji z wychowawcą postanowili samodzielnie przygotować, a potem wspólnie spożyć pożywne drugie śniadanie. Tak więc na stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki owocowe i warzywne oraz niesamowicie zachęcające do skosztowania przekąski.

• XXVI Gminny Przegląd Kolęd

29 stycznia 2023r. w kościele parafialnym w Staniszczach Małych odbył się XXVI Gminny Przegląd Kolęd, przeznaczony dla przedszkolaków i uczniów gminy Kolonowskie. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły chóralne oraz solista i duet - w kategoriach I-IV i V-VIII.

• DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

UBIERZ SIĘ NA ŻÓŁTO

ŚWIĘTUJ DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

Każdy z nas zna żółtego misia uwielbiającego miodek...

Kubuś Puchatek to główny bohater powieści autorstwa A. A. Milne’a z 1926 roku. Wielbiciel „miodku” i „miś o bardzo małym rozumku” mieszkał w Stumilowym Lesie wraz ze swoimi przyjaciółmi: Prosiaczkiem, Tygryskiem, Królikiem, Sową, Kangurzycą, Maleństwem i osiołkiem Kłapouchym.

"Rekordowo długi łańcuch choinkowy"

Samorząd ogłasza konkurs klasowy

Nadchodzą święta, czas przygotować dekoracje.

Samorząd Szkolny ogłosił konkurs dla klas na wykonanie najdłuższego łańcucha, którym później udekorujemy całą szkołę.

Każda klasa w swoim tempie, w odpowiednim dla siebie miejscu, ale z takim samym zaangażowaniem, zapałem, radością i nadzieją na zwycięstwo, zabrała się do pracy. Każdy chciałby wygrać i ,,zgarną nagrodę - niespodziankę.

• Najazd „bogów olimpijskich”

W miniony czwartek w naszej szkole pojawili się goście wprost z kart mitologii greckiej. Uczniowie klasy 5-tej wcielili się w postacie bogów greckich: Zeusa, Herę, Posejdona, Hadesa, Demeter, Atenę, Afrodytę, Aresa… Najpierw zaprezentowali stroje oraz atrybuty boskiej władzy swoim kolegom podczas „żywej” lekcji historii, by potem odwiedzić inne klasy i przybliżyć im „na wesoło” ciekawostki związane z greckimi bogami, omawiane na lekcjach historii i języka polskiego.

Niedziela 28.04.2024