• STOP PUSTYM MISKOM!

26.10.2022

Wzorem ubiegłego roku, ogłaszamy zbiórkę karmy dla psów, kotów ze schroniska w Opolu.

Zbieramy tylko karmę mokrą, wyznaczonych firm np.: Dolina Noteci, Gran Carno, Rocco (dla psów)

Carny Kitten, Vom Feinsten, Feringa, Smilla (dla kotów).

Ta karma jest droższa, ale ZDROWSZA, więc wystarczy  chociażby 1 PUSZKA, 1 OPAKOWANIE wg zasady

MNIEJ, ALE ZDROWIEJ”.

Poza tym potrzebny jest RYŻ, ŻWIREK dla kotów.

ZBIÓRKA TRWA DO KOŃCA LISTOPADA!

Karmę prosimy składać w swoich klasach, u wychowawcy.

LICZYMY NA WAS!

• Balonowe show na świetlicy szkolnej

16.10.2022

Bajeczny, kolorowy karnawał balonowy 13 października zaserwowały świetliczakom wolontariuszki z klasy ósmej – Wiktoria Maniera oraz Laura Czupała. Uczennice zadbały o dużą dawkę humoru i dobrej energii oraz zabrały najmłodszych uczniów naszej szkoły w podróż do krainy magii i kolorów. Uczestnicy świetlicy chętnie zaangażowali się w zabawę i tworzyli swoje balonowe postacie, które później z dumą i radością prezentowali pozostałym uczniom. Zajęcia przygotowane przez ósmoklasistki okazały się strzałem w dziesiątkę. Cechowała je atrakcyjna formuła, którą dzieci doceniły brawami.

Victoria  Początek

• Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

16.10.2022

Dzień Edukacji Narodowej jest znakomitą okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie oraz edukację dzieci i młodzieży. Z tej okazji 13 października cała nasza społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów klasy VI, który opracowała pani Jadwiga Lackert oraz chór szkolny pod batutą pani Iwony Cierpich. Młodzi artyści przygotowali program artystyczny, wyrażając w ten sposób podziękowanie za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo w tej niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. Najważniejszym punktem programu słowno - muzycznego było złożenie życzeń i moc podziękowań dla nauczycieli, a także wychowawców.

„Trzeba mieć wielkie serce, by kształcić małych ludzi” – o tym doskonale wie pani dyrektor Elżbieta Cieśla, która podczas swojego wystąpienia dziękowała wszystkim pracownikom związanym z oświatą za ogrom włożonej pracy oraz życzyła wytrwałości i satysfakcji z wykonywanych obowiązków. Nie zabrakło również wielu ciepłych słów skierowanych do dzieci i młodzieży oraz życzeń uśmiechu na każdy dzień. Widowisko zakończyło się odtańczoną przez uczniów klas IV belgijką, która wzbudziła wiele entuzjazmu wśród widzów.

• Dzień chłopaka

06.10.2022

30 września (piątek) w naszej szkole odbył się dzień chłopaka. Dziewczyny z samorządu przygotowały dla naszych mężczyzn słodkie życzenia. Poza tym dziewczyny z każdej klasy przygotowały osobne imprezy. Samorząd wymyślił akcję pt. "Dzień krawata i cylindra". Chłopcy wykazali się pomysłowością i na pamiątkowych zdjęciach prezentują się całkiem przystojnie.

Jeszcze raz życzymy wszystkim Chłopakom wszystkiego najlepszego!

Dziewczyny z Samorządu

• Mamy nasz nowy Samorząd Uczniowski!

06.10.2022

21.09.2022 r. przedstawiciele samorządów klas 4-8, wybrali w tajnym głosowaniu nowy Samorząd Uczniowski na rok szk. 2022/2023, w składzie:

ZARZĄD SU:

1. PRZEWODNICZĄCA: Jagoda Chromiec kl. 8
            2. Z-ca przewodniczącej: Lena Żołnowska kl. 8
            3. Z-ca przewodniczącej: Artur Piaskowski kl. 8
            4. Członek Zarządu: Jan Grabowski kl. 5
            5. Członek Zarządu: Adam Rathmann kl. 4b

INFORMACJE NA STRONĘ WWW SZKOŁY: Jagoda Chromiec, Artur Piaskowski, Magdalena Morawiec

SEKCJA GAZETKOWA /INFORMACYJNA:

Marcin Joszko i Adam Rathmann; Judyta Pach, Julianna Czupała, Natalia Knabel

SEKCJA DEKORACYJNA (wystrój szkoły):

Judyta Pach, Julianna Czupała, Natalia Knabel, Marcin Joszko

SEKCJA FOTOGRAFICZNA:

Victoria Mazur, Artur Piaskowski, Lena Żołnowska, Marcin Joszko, Paulina Konieczko, Karolina Muszkiet

IMPREZY, WYDARZENIA SZKOLNE:

Wyżej wymienieni członkowie SU oraz:

Janek Mordyński, Michalina Muc, Dominik Ploch (kl. 8)

Łukasz Mańczyk (kl. 7)

Paulina Leja (kl. 6)

Emilia Dudarewicz, Vanessa Kutal (kl. 5)

Julka Rogawska, Elena Reimann (kl. 4b)

Życzymy nowemu Samorządowi – wsparcia ze strony kolegów i koleżanek, wielu sił, chęci

i dobrych pomysłów w organizacji życia społeczności szkolnej w całym roku szkolnym 2022/2023.